Како би изгледале денес некои од најпознатите музички ѕвезди ако сè уште беа живи?

Сигурно имате слушнато за Клубот 27, трагична листа од познати луѓе кои починале на таа возраст, најчесто поради хедонистичкиот и ризичен животен стил. Многу од најталентираните луѓе го следат истиот пат – заблескуваат силно пред да си заминат прерано. Џим Морисон, Џими Хендрикс, Курт Кобејн и Џенис Џоплин се едни од најпознатите примери за ова. Но што ако сè уште беа живи? Sachs Media Group заедно со компанијата за фотоманипулација Phojoe направиле галерија од слики на кои се претставени славните личности во нивната старост.

1. Боб Марли

Како би изгледале денес некои од најпознатите музички ѕвезди ако сè уште беа живи?

Највлијателниот артист во реге музиката почина на 11-ти мај 1981-ва година на 36-годишна возраст. Денес би имал 73 години.

2. Џон Ленон

Како би изгледале денес некои од најпознатите музички ѕвезди ако сè уште беа живи?

Основачот на Битлси беше убиен на 8-ми декември 1980-та година на 40-годишна возраст. Денес би имал 77 години.

3. Џенис Џоплин

Како би изгледале денес некои од најпознатите музички ѕвезди ако сè уште беа живи?

Пејачката почина на 4-ти октомври 1970-та година на 27 години. Денес би имала 75 години.

4. Елвис Присли

Како би изгледале денес некои од најпознатите музички ѕвезди ако сè уште беа живи?

Кралот на рокенролот почина на 42-годишна возраст на 16-ти август 1977-ма година. Ако беше жив ќе имаше 83 години.

5. Џими Хендрикс

Како би изгледале денес некои од најпознатите музички ѕвезди ако сè уште беа живи?

Познатиот музичар почина на 18-ти септември 1970-та година на 27-годишна возраст. Денес би имал 75 години.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар