Истражување: Како изгледа совршеното женско тело?

Ако евентуално не знаете, името на девојката на фотографиите е Кели Брук. Таа е модел, актерка и го поседува совршеното женско тело, барем според едно истражување спроведено на Универзитетот во Тексас.

Истражување: Како изгледа совршеното женско тело?

Во текот на истражувањето земени се предвид параметрите како висина, тежина, должина на коса, облик на лице и слично. Излегло дека фигурата за која жените сметаат дека има вишок килограми е онаа идеалната која зрачи со здравје и убавина и ги привлекува мажите.

Истражување: Како изгледа совршеното женско тело?

Истражувачите заклучиле дека Кели има природен изглед и е совршена во секој поглед. Па што мислите вие? Дали се сложувате со овие резултати?

Истражување: Како изгледа совршеното женско тело?

Истражување: Како изгледа совршеното женско тело?

Истражување: Како изгледа совршеното женско тело?

Истражување: Како изгледа совршеното женско тело?

Дознајте и кои женски несовршености мажите всушност ги обожаваат.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар