Интернетот се вљуби во малечките на папагалчето Киви и неговата девојка

Интернетот се вљуби во малечките на папагалчето Киви и неговата девојка

Оваа необична љубовна приказна започна кога 19-годишната Маура Хенели ја споделила на Твитер.

Интернетот се вљуби во малечките на папагалчето Киви и неговата девојка

Во 2017-та година, Маура забележала дека нејзиното шарено папагалче Киви е тажно и осамено, па решила да му најде девојка и му донела друго папагалче.

Интернетот се вљуби во малечките на папагалчето Киви и неговата девојка

Интернетот се вљуби во малечките на папагалчето Киви и неговата девојка

За жал, оваа „врска“ била неуспешна. По некое време Маура нашла нова девојка за Киви, црн папагал по име Сиукси.

Интернетот се вљуби во малечките на папагалчето Киви и неговата девојка

Интернетот се вљуби во малечките на папагалчето Киви и неговата девојка

Интернетот се вљуби во малечките на папагалчето Киви и неговата девојка

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар