Интересно и неочекувано: Кадифени играчки со само еден допир се претвораат од неодоливи во застрашувачки

Дали некогаш сте помислиле дека кадифените играчки не се доволно интересни и луди? Ова било случај и со корпорацијата Вилијам Марк, кога тие се одлучиле да ги создадат овие интересни кадифени животни што кога ќе ги притиснете со вашата рака се претвораат од симпатични во застрашувачки.

Интересно и неочекувано: Кадифени играчки од прекрасни се претвораат во застрашувачки кога ќе ги притиснете

„Овие симпатични кадифени животни се претвораат во смртоносни, кога само со притискање на главата тие ги откриваат страшните очи и острите заби“, велат креаторите на овие монструозни суштества.

Интересно и неочекувано: Кадифени играчки од прекрасни се претвораат во застрашувачки кога ќе ги притиснете

Нив ги има во четири вида: Мачки, кучиња, мајмуни и мечки. Достапни се на Амазон или на ThinkGeek. Па, осмелете се да ги прегрнете!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар