Интересни фотографии, направени во совршен момент, кои ќе го излажат вашиот мозок

Некогаш фотографот треба да помине неколку часови во подготовка на својот следен кадар пред конечно да успее да направи добри фотографии. Но, некогаш сѐ што е потребно е да бидете на вистинското место, во вистинското време. Најважно е да бидете креативни и да имате остро чувство за детали. Кога овие компоненти ќе се соединат, гарантирано ќе излезат совршено временски темпирани и неверојатни фотографии. Во продолжение погледнете ги овие оптички илузии кои се случуваат само еднаш во животот.

Оптичка илузија со јаболка

Транспарентен монитор

Транспарентен монитор


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар