Инстаграм профили за девојките кои се опседнати со светки

Светките веќе подолго време се хит во модниот, но и во бјути светот, па затоа и ги гледаме насекаде и во целост сме опседнати со нив. Се наближува летото и сезоната на многубројните музички и модни фестивали, а ние ви ги откриваме најдобрите Инстаграм профили кои нудат светкави фотографии кои можеби и вас ќе ве инспирираат да излезете од вашата сигурна зона и да испробате малку поразличен изглед, или едноставно да се восхитувате на преуавите фотографии.

1. Lemonhead.la

2-samo-za-vistinskite-obozhavateli-instagram-profili-za-lichnostite-koi-se-opsednati-so-svetki-www.kafepauza.mk_

Профилот е преполн со инспиративни фотографии, но и задоволувачки видеа кои би можеле да ги гледате со часови. Освен Инстаграм профилот, lemonhead.la исто така продава вегански светкави суви шампони и балсами за усни.

2. Violette_fr

3-samo-za-vistinskite-obozhavateli-instagram-profili-za-lichnostite-koi-se-opsednati-so-svetki-www.kafepauza.mk_

Оваа шминкерка може да го направи целосно светкавиот изглед во привлечен и прифатлив. Со многу минималистички фотографии, можете да пронајдете и различни мејкап изгледи.

3. Patmcgrathreal

4-samo-za-vistinskite-obozhavateli-instagram-profili-za-lichnostite-koi-se-opsednati-so-svetki-www.kafepauza.mk_

Сигурни сме дека веќе сте слушнале за оваа позната шминкерка што работи со многу светски славни ѕвезди, но она што можеби не сте го знаеле е дека нејзиниот профил е преполн со сјајни слики, а ќе видите и дека лансира својата линија на светкави сенки за очи.

4. Itsinyourdreams

5-samo-za-vistinskite-obozhavateli-instagram-profili-za-lichnostite-koi-se-opsednati-so-svetki-www.kafepauza.mk_

„It’s in your dreams“ е бјути бренд кој продава додатоци, совршени за летните фестивали, како што се дијамантски лепенки и светкави сенки за очи.

5. Gogetglitther

6-samo-za-vistinskite-obozhavateli-instagram-profili-za-lichnostite-koi-se-opsednati-so-svetki-www.kafepauza.mk_

Бренд од Лондон кој продава козметика, започнувајќи од сенки за очи, па до светки за тело, а од нивниот светкав Инстаграм профил ќе ви се заврти во главата.

6. Kellymaker

7-samo-za-vistinskite-obozhavateli-instagram-profili-za-lichnostite-koi-se-opsednati-so-svetki-www.kafepauza.mk_

Kelly Maker е уметник и фотограф, а многумина би ја нарекле и Пикасо на светките, па затоа погледнете го нејзиниот профил за да сфатите за што ви зборуваме.

На Инстаграм можете да пронајдете многу профили кои нудат фотографии од разни теми и области, а доколку наскоро планирате венчавка, ова се најинспиративните за вас.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар