Игра на неделата: Пронајди го излезот

Игра на неделата: Пронајди го излезот

На почетокот на оваа авантуристичка и логичка игра, вие се наоѓате затворени во еден тоалет и треба да најдете начин да излезете. Низ текот на целата игра треба да собирате предмети кои можат да ви помагаат во играњето, како и за да го следите дејството внимателно.Игра на неделата: Пронајди го излезот Управувајте на маусот, предметите земајте ги со клик, а употребувајте ги од делот Inventory.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Blagica Reply

  Koja e sifrata vo tretata prostorija?? Kade e bukvata na tastaturata sto fali>>

 2. Dule Reply

  Koga ke se vratis vo prvata soba i ke go zatvoris ogledaloto ke ti izlezi brojka(2035) a poslednata bukva i jas nemozam da ja najdam.ako se snajde nekoj pls neka pisi

 3. Sofi Reply

  A kako gi pisuvate sifrite ? 😀

 4. Nnnnn Reply

  Vo tretata prostorija nemozam da go otvoram toa so pisuva deka e polno so voda…:S Da ne znae nekoj?

 5. GamePassed Reply

  Poslednata bukva e levo od kompjuterot. a Password-ot sto treba da se vnese na kom. e MMXXXV

Остави коментар