Игра на неделата: Бесни трки

Игра на неделата: Бесни трки

Оваа луда игра навистина ќе ви го подигне адреналинот и ќе ве возбуди. Брзите трки и интересните патеки по кои се вози, ќе ви претставуваат одлична забава овој викенд.
Игра на неделата: Бесни тркиСе возат 10 нивоа, составени од главна трка и два предизвика, кои морате да ги поминете за да одите понатаму. На некои нивоа имате избор помеѓу тркачки автомобил и мотор, кои постојано можете да ги надградувате со парите кои ги собирате од трките. Внимателно надградувајте ги двете возила, за да можете да бидете конкурентни во натпреварувањата. Возилата се управуваат на стрелките, а на копчето „Х“ се пушта нитро, кое ќе ви даде дополнителна брзина. Откако ќе го потрошите нитрото треба да почекате да се наполни за да го употребите повторно. За побрзо да се наполни, возете без раце држејќи го копчето „Z“. Уживајте…

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар