Фристајл со велосипед на едно тркало

На ова видео ќе можете да ги погледнете фантастичните фристајл движења на момците Кевин Картчнер, Колби Томас и останатите нивни другари. Целата дружина е навистина неверојатна. Пред извесно време Кевин го освои четвртото место на Светскиот шампионат во улични фристајл движења, кој се одржа во Италија.Фристајл со велосипед на едно тркалоВидеото е снимено со „Canon 5D Mark III“ и  „Glidecam HD 4000“, а негов креатор е Девин.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар