Застрашувачки фотографии ни покажуваат колку сме беспомошни кога сме соочени со силата на природата

Секоја година се случуваат бројни природни катастрофи низ целата планета. И покрај тоа што сме постигнале многу, сè уште не можеме да се справиме со силата на природата. Овие фотографии ќе ви докажат дека нема ништо помоќно од природата.

1. Ерупција на вулканот Килауеа, Хаваи

Фотографии што покажуваат колку сме беспомошни кога сме соочени со силата на природата

2. Ураганот Сенди скрши кран во Њујорк

Фотографии што покажуваат колку сме беспомошни кога сме соочени со силата на природата

3. Само неколку денови во годината утринската светлина се порамнува со дупката во Холоу Рок

Фотографии што покажуваат колку сме беспомошни кога сме соочени со силата на природата

4. Вулканска молња за време на ерупцијата на Ејафјалајокул

Фотографии што покажуваат колку сме беспомошни кога сме соочени со силата на природата

5. Неверојатни облаци во форма на леќа над пустината Алворд, Орегон

Фотографии што покажуваат колку сме беспомошни кога сме соочени со силата на природата

6. Дрво, 3 часа по удар од гром

Фотографии што покажуваат колку сме беспомошни кога сме соочени со силата на природата

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар