Фотографии од славните личности кои се „дружат“ со нивните помлади верзии

Фотографии од славните личности кои се „дружат“ со нивните помлади верзии

Замислете да можете да се вратите во времето и да ја сретнете вашата помлада верзија. Какви совети би си дале? Холандскиот уметник Ард Гелник нема смислено временска машина, но направил неверојатни средби со помош на Фотошоп. На неговите фотографии ќе ги видите познатите личности како Фреди Меркјури, Мадона и Том Хенкс рамо до рамо со помладите верзии од нив. Погледнете некои од неговите најдобри дела.

1. Мет Лебланк

Фотографии од славните личности како се „дружат“ со нивните помлади верзии

2. Том Хенкс

Фотографии од славните личности како се „дружат“ со нивните помлади верзии

3. Фреди Меркјури

Фотографии од славните личности како се „дружат“ со нивните помлади верзии

4. Харисон Форд

Фотографии од славните личности како се „дружат“ со нивните помлади верзии

5. Мишел Обама

Фотографии од славните личности како се „дружат“ со нивните помлади верзии

6. Ричард Гир

Фотографии од славните личности како се „дружат“ со нивните помлади верзии

7. Ема Вотсон

Фотографии од славните личности како се „дружат“ со нивните помлади верзии

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар