Формата на вашите нокти открива многу за вашиот карактер

Формата на вашите нокти открива многу за вашиот карактер

Како и косата, така и ноктите се дел од нашето тело што можеме да го модифицираме по наш вкус. Многу луѓе го покажуваат својот личен стил преку бојата на нивните нокти, или пак формата. Се разбира, ноктите се многу повеќе од моден детаљ. Нивната цел е да ги подобрат нашите моторни способности.

(1)formata-na-vashite-nokti-otkriva-mnogu-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

Сепак, денес ноктите повеќе служат како украс наместо алат за ловење или собирање храна. Па, вашите нокти може да ви кажат многу за вашиот карактер. Секој од нас има нокти, но речиси и да нема идентични. Можеби родени сте со една форма, но сепак можете да ја менувате и неа и бојата. Токму поради ова, вашите нокти откриваат многу за вас. Пронајдете ја вашата форма и откријте нешто повеќе за себе.

1. Вертикално долги

(2)formata-na-vashite-nokti-otkriva-mnogu-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

Дали сакате вашите нокти да бидат долги и женствени? Тогаш вие сте навистина добра и романтична личност.

2. Многу широки

(3)formata-na-vashite-nokti-otkriva-mnogu-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

Дали широчината на вашите нокти е поголема од нивната должина? Во тој случај вие сте личност со отворен ум. Од друга страна, вашата склоност кон логичко размислување може да предизвика несогласување со другите, па многу често може да ве гледаат како избувлива личност.

3. Кружни или овални

(4)formata-na-vashite-nokti-otkriva-mnogu-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

Ако ова е формата на вашите нокти, тогаш вие сакате да се движите со текот на настаните и се гордеете со тоа што сте друштвена личност. Луѓето со кружни нокти сакаат да бидат популарни, но и да ги усреќуваат другите.

Погледнете ги останатите форми на следната страница.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар