Фантастично дизајнирана Тојота која троши многу малку

Иновативните Јапонци смислија начин како да дизајнираат автомобил со атрактивен изглед додека бараат начин како да ја подобрат неговата економичност. Крајниот резултат од нивната потрага е овој преубав концепт Тојота ФТ-Бх.Фантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуОваа Тојота е хибрид кој тежи помалку од 800 кг, а линиите во дизајнот даваат аеродинамички својства кои овозможуваат штедење гориво и електрична енергија. Троши само 2,1 литри на 100 километри, при тоа задржувајќи ја емисијата на штетни гасови на извонредно ниско ниво. Интересно е тоа што во исто време перформансите на автомобилот не се ништо послаби од оние на другите модели на Тојота.Фантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуОвој модел засега е само концепт, но кога еден ден ќе биде пуштен во продажба ќе му биде поставена цена која ќе биде достапна за поширока маса на потрошувачи.Фантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малкуФантастично дизајнирана Тојота која троши многу малку


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар