Ерусалим од сосема поинаква перспектива

Ерусалим од сосема поинаква перспектива

Ерусалим без сомнение е еден од најважните градови во светот. Тој служи како фокална точка за трите најголеми религии во светот и има неверојатна историја зад себе. Астролозите сè уште ги откриваат многуте тајни што ги крие, додека тој полека еволуира во еден од најмодерните и најживописните градови од Средниот Исток. Имајќи го ова на ум, сигурно повеќето од вас, кога ќе помислат на Ерусалим, гледаат антички ѕидови и рушевини во својот ум. Но, ова е само еден мал дел од тоа што го прави Ерусалим еден од најмагичните градови ширум светот. Токму затоа и Ноам Чен решил да ги сподели овие фотографии и да ви го покаже овој град во едно сосема поинакво светло. Погледнете…

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар