Една работа имаше и таа не ја заврши како што треба

Една работа имаше и таа не ја заврши како што треба

Кој работи, тој и греши. Ако не на работа, барем по дома или на филм сте се сретнале со фразата „Па добро бе, една работа имаше и таа не ја заврши како што треба“ (ова е малку цензурирана форма). Сепак, мора да признаеме дека некои грешки, колку и да се ненамерни, се ултра смешни. Сајтот „Had One Job“ ги архивира овие маестрални дела, за да можеме одвреме-навреме да си се посмееме.

Една работа имаше и таа не ја заврши како што треба

Од грешки во медиуми и мрзеливи работници, до погрешно залепени билборди и обележани улици. На овој сајт едноставно ќе најдете сѐ. За вас ние одвоивме еден мал дел.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар