Е ова е студентска соба!

Студентот Дерек Ло е еден од покреативните луѓе кои се разбираат во технологија. За неколку стотини долари, тој ја претворил својата соба во студентскиот дом во автоматизиран животен простор. Импресивната автоматизирана соба ја направил уште кога бил бруцош на Универзитетот во Беркли, а во неа тој не мора да мрдне со прст.

Е ова е студентска соба!

За да ја промени атмосферата во собата, нему му е потребен каков било уред на кој има интернет бидејќи има направено апликација или уште поедноставно, сите работи функционираат и на гласовна команда. Потребни му биле отприлика три месеци да го создаде ова чудо.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Someone Reply

    Е баш ми се допаѓа! Секоја чест! Посебно party mode. Ауу ^_^

  2. Phil JOnes Reply

    I jas sakam vakva soba

  3. anonimna Reply

    asians…don’t u just loveee them 😀

Остави коментар