Дознајте на кои познати личности личите со помош на оваа интересна апликација

Дознајте на кои познати личности личите со помош на оваа интересна апликација

Сигурно ви се случило да седите во друштво и од досада да почнете да се споредувате со некои познати холивудски актери, популарни пејачки, па дури и политичари. Современата технологија сега нуди можност да дознаете на кои две познати личности најмногу личите. Станува збор за интересен веб-сајт, а сѐ што треба да направите е да кликнете на копчето што ќе ве поврзе со вашиот Фејсбук профил и да почекате неколку секунди за резултатите.

Дознајте на кои познати личности личите со помош на оваа интересна апликација

Ќе се изненадите од тоа колку сличности имате со популарните актери, водители и претседатели. Па, што чекате? Веднаш посетете го веб-сајтот blobla.com и забавувајте се.

Секако дека станува збор само за апликација, па немојте да се вознемирувате ако ви се падне некоја личност која и не ви е баш омилена. Сепак ќе мора да признаете дека ова е одличен начин да се убие досадата и да се расоните малку пред да го започнете денот полн со обврски.

Какви резултати добивте? Споделете ги со нас во коментари.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар