Домашен робот кој прави коктели

Овој домашен коктел мајстор е направен од неколку технички инженери и е наречен „Inebriator“. На дадена команда тој сам ви го приготвува вашиот одбран коктел. Домашен робот кој прави коктелиНеговата структура е многу едноставна. Разни видови пијалаци се поставени да висат одгоре-надолу, а покрај нив на движечка лента поминува поставената чаша. Преку веќе внесени параметри, чашата се подига нагоре и го стиска дозерот на шишињата, сипувајќи доволно алкохол според рецептот. Зар има некој што не би го посакал за дома?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар