Доколку ѝ ги поставите овие непријатни прашања на Сири, ќе ги добиете следниве урнебесни одговори

Виртуелната лична асистентка, Сири, станува сè поинтелигентна, но истовремено и повеќе саркастична. Пред неколку денови сите корисници на Интернет полудеа кога сфатија како таа одговара на прашањето „Колку е 0 ÷ 0?“ Доколку го пропуштивте ова, нејзиниот одговор беше следниот:

„Замислете дека имате 0 колачиња и дека сте ги поделиле подеднакво помеѓу 0 пријатели. Колку колачиња ќе добие секоја личност? Гледате? Нема смисла. И чудовиштето за колачиња е тажно бидејќи нема колачиња. И вие сте тажни дека немате пријатели.“

Токму затоа и собравме колекција од најдобрите одговори на Сири кои без сомнение ќе ве насмеат до солзи. Погледнете…

Кортана, може да ми ги најдеш денешните термини за филмови?

Кортана, може да ми ги најдеш денешните термини за филмови?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар