Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновски предмети од секојдневниот живот

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале некои предмети што постојано ги користиме, но во многу поголем размер? Ви ја претставуваме колекцијата на џиновски предмети од целиот свет.

Џиновски LEGO човек

Овој предмет висок 8 метри се наоѓа во холандското одмаралиште Zandvoort.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска лажица

Оваа креативна џиновска лажица со цреша на врвот се наоѓа во парк во Минеаполис.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска фудбалска топка

Најк имаат многу креативни идеи за рекламирање. Оваа топка е една од нив.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновски авион од хартија

Компанија во Сиетл, Америка го има овој хартиен авион над нивната влезна врата.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновски играчки

Овие големи плишани мечиња се дело на холандскиот артист Florentijn Hofman.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска туба млеко

Овој бокал млеко е стациониран на метродромот во центарот на Минеаполис, Минесота.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска сијалица

Направена од полиетилен, оваа уникатна ламба е во форма на огромна сијалица.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска шопинг-торба

Оваа торба е дел од изложбата „Unstern. Sinistre. Disastro“ во Германија.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновско сечило

Создавањето на ова сечило е дело на компанијата BIC како дел од својата рекламна кампања.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска цигара

Работниците од комуналната хигиена во Лондон инсталираа огромен опушок од цигара со цел да се зголеми свеста кај граѓаните, да не ги фрлаат цигарите на улиците бидејќи зафаќаат 78% од целосниот отпадок во Лондон.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновски чевел

Ова е една креативна рекламна кампања на Woodland Shoes.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска шолја за кафе

Шолја за многу кафе, за луѓето кои не можат да се расонат наутро…Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска гума

TITAN гумата за трактор се наоѓа на саемот за автомобили SEMA 2008.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска виљушка

Металната скулптура на виљушка изникнува од Лак Леман пред Алиментариум Музејот во Вевеј, Швaјцарија.Џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновски пржени јајца

Неколку големи пржени јајца биле распоредени по улиците на Леуварден, Холандија од страна на Henk Hofstra како дел од изложбата „Art Eggcident“.џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновски предмети за на плажа

Се наоѓаат во пределот Римини.џиновски предмети од секојдневниот живот

Џиновска корпа за пикник

Оваа креативна зграда во форма на корпа за пикник се наоѓа во Њуварк, Охајо.џиновски предмети од секојдневниот живот


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар