Декорирајте ја новогодишната трпеза: Салфетки во форма на новогодишна елка

Автор: Сара Турановиќ

Ако декорацијата на новогодишната и божиќната трпеза ви е од голема важност, тогаш би требало да ја разгледате оваа прекрасна идеја.

0-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk

Сè што ви е потребно се неколку памучни или хартиени салфети, по можност во зелена боја или со две лица во две бои и претпазливо да ги следите видео и фото инструкциите кои ги пронајдовме за вас. Бидете креативни и среќно!

1-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk 2-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk 3-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk 4-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk 5-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk 6-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk 7-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk 8-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk 9-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk 11-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk.jpg 12-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk.jpg10-dekorirajte-ja-novogodishnata-trpeza-salfetki-vo-forma-na-novogodishna-elka-kafepauza.mk.jpg

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар