Дедо Мраз патува околу светот

Дедо Мраз веќе го започна своето патување околу светот. Тој патува на различни начини во зависност од земјата во која се наоѓа.

Дедо Мраз патува околу светот

На камила во Австралија

Дедо Мраз патува околу светот

Со велосипед во Германија

Дедо Мраз патува околу светот

Со кану во Хонолулу, Хаваи

Дедо Мраз патува околу светот

Со параглајдер во Сиднеј

Дедо Мраз патува околу светот

Со брод во Чиле

Дедо Мраз патува околу светот

Скијање на вода во Вирџинија

Дедо Мраз патува околу светот

Со рикша во Виетнам

Дедо Мраз патува околу светот

Со хеликоптер во Багдад

Дедо Мраз патува околу светот

На гондола во Венеција

Дедо Мраз патува околу светот

Во метро во Њујорк

Дедо Мраз патува околу светот

Со трицикл во Сеул, Јужна Кореа

Дедо Мраз патува околу светот

Со санка во ФинскаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот

Поврзани содржини

  1. Littleblackdress Reply

    Во Македониија пешки 😀

Остави коментар