Цитати на познатите личности за љубовта, врските и сексот

Цитати на познатите личности за љубовта, врските и сексот

Од Лејди Гага до Стив Мартин, еве што имаат да кажат славните за љубовта, врските, состаноците, сексот… Ова се провокативни, искрени и шеговити цитати на познатите личности.

„Не ми треба спална соба за да ја докажам мојата женственост. Можам да пренесам сексуална енергија и додека берам јаболка или стојам на дождот.“Одри Хепберн

„Ако лежите во кревет со некој кој не ве третира како божица, треба да се преиспитате дали тој е оној што го сакате и ви е потребен.“ – Лејди Гага

Цитати на познатите личности за љубовта, врските и сексот

„Жената не доживува оргазам од рибање на кујнскиот под.“ – Бети Фридан

„Најдобриот секс што некогаш сум го имала беше со мојот вибратор.“ – Ева Лонгорија

Цитати на познатите личности за љубовта, врските и сексот

„Заборавете на клиники и фитнес сали. Сексот е најдобро решение. Една ноќ со добар секс и сите ваши проблеми се решени.“ – Грејс Џонс

„Сексот е како бриџ. Ако немаш добар партнер, подобро да имаш добра рака.“ – Вуди Ален

Цитати на познатите личности за љубовта, врските и сексот

„Мислам дека сум паметна, освен кога сум навистина вљубена. Тогаш сум смешно глупава.“ – Тејлор Свифт

„Бисексуалноста ви ги дуплира шансите да си најдете некој во сабота навечер.“ – Родни Дејнџерфилд

„Според едно истражување, жените се послободни кога се соблекуваат пред маж отколку пред жена. Велат дека жените се премногу критични, а мажите едноставно се благодарни.“ – Роберт Де Ниро

Цитати на познатите личности за љубовта, врските и сексот

„Мојата девојка секогаш се смее за време на секс, без разлика што и да чита.“ – Стив Џобс

„Не се смета за предбрачен секс, ако не си во план да стапиш во брак.“ – Џорџ Брнс

„На жените им треба причина за да имаат секс, а на мажите само место.“ – Били Кристал

„Жените можат да изглумат оргазам, ама мажите можат да изглумат врска.“ – Шерон Стоун

Цитати на познатите личности за љубовта, врските и сексот

„Сексот е едно исполнувачко, убаво и природно искуство, кое се купува со пари.“ – Стив Мартин

„Толку долго помина откако сум имал секс, што заборавив кој кого треба да врзе.“ – Џоан Риверс

„Се облекувам за жени, се соблекувам за мажи.“ – Енџи Дикинсон

Цитати на познатите личности за љубовта, врските и сексот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар