Чудесниот Пежо Оникс

Велат дека Пежо најчесто возат романтичарите, но секому би му светнале очите кога ќе го види овој модел. Оникс е моделот на иднината на Пежо. Има уникатен дизајн инспириран од тркачките автомобили, изграден од материјали кои поминале низ минимален процес на обработка.Чудесниот Пежо ОниксЧудесниот Пежо ОниксЛуксузната внатрешност остава без здив. Таа само го дополнува задоволството од возењето на Пежо Оникс, кое примарно произлегува од фантастичниот мотор. На задниот дел од овој двосед е поставен силен В8 мотор кој испорачува извонредни 256 коњски сили.Чудесниот Пежо ОниксЧудесниот Пежо ОниксЧудесниот Пежо ОниксЧудесниот Пежо ОниксЗа крај, еден од најинтересните податоци во врска со овој автомобил вели дека тој троши само 4 литри гориво на 100 километри, што е извонредна бројка за еден ваков суперспортист.Чудесниот Пежо ОниксЧудесниот Пежо ОниксЧудесниот Пежо ОниксЧудесниот Пежо ОниксЧудесниот Пежо ОниксЧудесниот Пежо Оникс


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар