Чевлите на еден страшен човек

Како би можел да се чувствува еден чевел доколку е одделен од својот животен сопатник – другиот чевел? Не помирувајќи се со ваквата судбина, синиот чевел храбро тргнува да го спаси својот другар, својата сродна душа, и да го ризикува својот живот во страшната куќа во која живее еден чуден човек. Ова е приказната во кратката анимирана драма „Чевлите на еден човек“ (One Man Shoes).Чевлите на еден страшен човекЗад овој краток филм стојат тројца студенти од Белгија, кои лично нè контактираа за да ни го препорачаат своето скорешно заедничко достигнување. Уживајте!

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар