Чекорење по работ на „CN Tower“ во Торонто

Чекорење по работ на „CN Tower“ во Торонто

Најновата екстремна активност во Торонто, Канада е наречена Edge Walk. „Чекорење по работ“ е активност за оние најхрабрите, на кои им се овозможува да чекорат по работ на „CN Tower“, која е една од највисоките кули во светот.Чекорење по работ на „CN Tower“ во ТоронтоПрикачени на безбедносни сајли, на зависниците од адреналин им се овозможува во група од 6 луѓе и придружба од водич, да се движат по самиот раб од кулата, која е висока 553 метри. Би сакале да го направите овој адреналински подвиг?Чекорење по работ на „CN Tower“ во ТоронтоЧекорење по работ на „CN Tower“ во ТоронтоЧекорење по работ на „CN Tower“ во ТоронтоЧекорење по работ на „CN Tower“ во Торонто


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар