Ако филмовите на Дизни беа реални, не секогаш ќе имаа среќен крај

Филмовите на Дизни нè научија на многу важни животни лекции, нè научија како да бидеме силни и да се бориме за она во што веруваме. Но бидејќи главната цел на овие филмови е да нè забавуваат, нивните креатори секогаш им даваат среќен крај. Ова е една од лекциите на која Дизни не нè научи. Светот понекогаш е суров и среќните краеви нема секогаш да се случуваат. Погледнете со што би се бореле тие доколку живееле во денешниот свет, дури и по својот навидум „среќен крај“.

1. Мулан се справува со загадувањето во Кина

(1)ako-filmovite-na-dizni-bea-realni-ne-sekogash-kje-imaa-srekjen-kraj-kafepauza.mk

2. Украдената земја на Покахонтас

(2)ako-filmovite-na-dizni-bea-realni-ne-sekogash-kje-imaa-srekjen-kraj-kafepauza.mk

3. Книгата за џунглата од отпадоци

(3)ako-filmovite-na-dizni-bea-realni-ne-sekogash-kje-imaa-srekjen-kraj-kafepauza.mk

4. Лило и Стич како бездомници

(4)ako-filmovite-na-dizni-bea-realni-ne-sekogash-kje-imaa-srekjen-kraj-kafepauza.mk

5. Чикен Литл во борба за својот живот

(5)ako-filmovite-na-dizni-bea-realni-ne-sekogash-kje-imaa-srekjen-kraj-kafepauza.mk

6. Изгубените момчиња

(6)ako-filmovite-na-dizni-bea-realni-ne-sekogash-kje-imaa-srekjen-kraj-kafepauza.mk

7. Новото работно место на Тарзан

(7)ako-filmovite-na-dizni-bea-realni-ne-sekogash-kje-imaa-srekjen-kraj-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар