9-те најубави мисици на сите времиња кои никогаш нема да се заборават

9-те најубави мисици на сите времиња кои никогаш нема да се заборават

„Мис на светот“ е најпознатиот и најстариот меѓународен избор на убавина кој веќе 64 години ги обединува многубројните убавици. Меѓу земјите со најмногу победи се наоѓаат Венецуела (6), Индија (5) и Велика Британија (5).

0-9-te-najubavi-misici-na-svetot-koi-ne-se-zaboravaat-kafepauza.mk_

Некои од жените кои ги освојувале титулите низ годините, се помнат и до ден-денес.

1. Преубавата Индијка Аишварија Раи, која ја освои круната во 1994-та година, и денес се смета за една од најубавите жени во светот досега

9-те најубави мисици на светот кои не се забораваат

2. На листата на победнички кои не се забораваат е и нејзината наследничка Жаклин Агилера од Венецуела, која победи на изборот за Мис на светот во 1995-та

9-те најубави мисици на светот кои не се забораваат

3. Мирела Лалагуна Рохо од Шпанија, која е всушност новата Мис на светот за 2015-та

9-те најубави мисици на светот кои не се забораваат

4. Дениз Периер е победничката на изборот за Мис во 1953-та година

9-те најубави мисици на светот кои не се забораваат

5. Реита Фарија е победничка на изборот во 1966-та

9-те најубави мисици на светот кои не се забораваат

6. Пријанка Чопра, Мис на светот за 2000-та година

9-те најубави мисици на светот кои не се забораваат

7. Агбани Дарего, победничка на изборот за Мис на светот во 2001-ва

9-те најубави мисици на светот кои не се забораваат

8. Јукта Мухеј, мисица за 1999-та година

9-те најубави мисици на светот кои не се забораваат

9. Жанг Зилин, победничка на круната во 2007-ма

9-те најубави мисици на светот кои не се забораваат


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар