7 причини зошто германските мажи се совршени за врска

7 причини зошто германските мажи се совршени за врска

Дефиницијата за идеален маж се разликува од земја до земја, но постојат некои слични квалитети за кои повеќето жени сметаат дека се исклучително пожелни. Широки рамена, висока градба и чувство за стил се некои од нив, но што е уште поважно, тие посакуваат некој што ќе биде сигурен и искрен. Тука германските момци се истакнуваат!

1. Тие се супер високи и со чувство за стил

7 причини зошто германските мажи се совршени за врска

Жените ги сакаат високите мажи. Всушност, кога бараат партнер за сериозна врска, повеќето жени избираат момци кои се повисоки од нив. Висината може да биде вистинска пречка за некои, а ако е таков и случајот со вас, момците од Германија ве очекуваат. Плус тоа, тие се облекуваат елегантно и обрнуваат внимание на нивниот изглед, што е бонус за вас!

2. Тие се искрени и не изневеруваат

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kostja Ullmann (@kostjaullmann_official) on

Германските мажи се лојални и се строго против изневерувањето. Повеќето жени кои стапиле во врска со Германци се сè уште се со нив, а може тоа и да го потврдат. Овие мажи се чесни и не се воздржуваат од своите вистински мисли и чувства.

3. Тие се исклучително паметни, но сепак смирени

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daniel Brühl (@thedanielbruhl) on


Постои разлика меѓу тоа да се биде паметен и да се правите паметен, а германските мажи ја прават таа разлика. Во едно истражување, откриено е дека мажите родени во Германија се најинтелигентни во цела Европа и се едни од најпаметните во светот. Тие знаат дека се паметни, но не се фалат со тоа.

4. Тие сакаат на „старомоден“ начин

View this post on Instagram

 

A post shared by Philipp Boy (@philipp.boy) on

Луѓето во Германија се прилично старомодни и сè уште веруваат во стариот добар начин на сакање некого преку: пишување писма, одење на незгодни состаноци и постепено „отворање“ кон партнерот. Германскиот маж е Ромео кој не верува во избрзување. Не му пречи да чека и се труди да направи сè за да ѝ биде удобно на партнерката.

5. Тие се срамежливи

7 причини зошто германските мажи се совршени за врска

Еве еден факт: германските мажи не флертуваат. Тие се срамежливи и честопати помалку зборуваат во раните фази од состанувањето. Тие оставаат очите да зборуваат наместо нив и прават сè за да се чувствувате сакано.

6. Никогаш не доцнат

7 причини зошто германските мажи се совршени за врска

Германските мажи се широко познати по својата точност, а тоа е уште една нивна предност. Тие се секогаш навреме и имаат добра меморија, така што нивната партнерка не мора да се грижи дека ќе го пропушти филмот или дека ќе задоцни. Може да сметате на нив и кога планирате датуми однапред!

7. Тие се грижливи и љубезни

7 причини зошто германските мажи се совршени за врска

Во основа, германските мажи се секси, високи, паметни, грижливи, точни и немаат проблем да се поврзат со некого – тие се целосен „пакет“ што го сакаат повеќето жени! Едноставно, тие се идеални партнери.

Можеби сакате да прочитате и најчестите приговори што мажите ги имаат за жените.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар