7 начини да отворите вино без отворач

Доколку некогаш се најдете во ситуација кога немате отворач за вино, сетете се на некој од овие совети претставени во видеото. Еден од нив сигурно ќе ви помогне.

7 начини да отворите вино без отворач


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар