6 загатки кои ќе си поиграат со вашиот мозок

6 загатки кои ќе си поиграат со вашиот мозок

Во некои ситуации, способноста да обрнете внимание на деталите е клучна за успех. Во други ситуации пак потребно е да ја погледнете поголемата слика. Како и да е, ако успеете да ги решите овие загатки, вашиот ум е посебен.

1. Решете го ова

(1)6-zagatki-koi-kje-si-poigraat-so-vashiot-um-kafepauza.mk

2. Колку триаголници има на сликата?

(2)6-zagatki-koi-kje-si-poigraat-so-vashiot-um-kafepauza.mk

3. Пронајдете 2 идентични предмети за 10 секунди

(3)6-zagatki-koi-kje-si-poigraat-so-vashiot-um-kafepauza.mk

4. Кој е бројот што недостасува?

(4)6-zagatki-koi-kje-si-poigraat-so-vashiot-um-kafepauza.mk

5. Пронајдете 7 разлики за 30 секунди

(5)6-zagatki-koi-kje-si-poigraat-so-vashiot-um-kafepauza.mk

6. Пронајдете го бројот

(6)6-zagatki-koi-kje-si-poigraat-so-vashiot-um-kafepauza.mk

Погледнете ги одговорите на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар