Неверојатни трансформации: И машките ликови од Дизни добиваат свое оживување!

Неверојатни трансформации: И машките ликови од Дизни добиваат свое оживување!

Многу често гледаме девојки кои се преправаат во принцезите од филмовите на Дизни. Но Џонатан Страјкер сака да ги оживее и машките ликови. Тој го работи ова веќе 10 години и ни ги покажува своите неверојатни способности преку фотографијата што ги објавува. Од Аладин до Флин Рајдер, тој не само што сам ги прави костимите и сам се шминка, туку и одлично ги доловува нивните изрази на лицата. Уживајте во неговите трансформации.

1. Флин Рајдер

(1)mazh-se-transformira-vo-likovi-od-dizni-kafepauza.mk

2. Императорот Куско

(2)mazh-se-transformira-vo-likovi-od-dizni-kafepauza.mk

3. Аладин

(3)mazh-se-transformira-vo-likovi-od-dizni-kafepauza.mk

4. Мајло

(4)mazh-se-transformira-vo-likovi-od-dizni-kafepauza.mk

5. Принц Ерик

(5)mazh-se-transformira-vo-likovi-od-dizni-kafepauza.mk

6. Тарзан

(6)mazh-se-transformira-vo-likovi-od-dizni-kafepauza.mk

7. Херкулес

(7)mazh-se-transformira-vo-likovi-od-dizni-kafepauza.mk

8. Кралот лав

(8)mazh-se-transformira-vo-likovi-od-dizni-kafepauza.mk

Погледнете ја и оваа талентирана девојка која се трансформира со помош на шминка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар