50 одговори на едно тешко прашање...

50 одговори на едно тешко прашање…

Во ирскиот град Голвеј е снимен инспиративниот документарец „Педесет луѓе, едно прашање – Ирска“ на младата режисерка Камил Кролака од Полска. Педесет странци од различни култури, религии, раси и делови од светот одговараат на едно исто прашање.

50 одговори на едно тешко прашање

Никој со никого нема ништо заедничко, сѐ додека едно ноемвриско попладне група млади луѓе, не ги повика да одговараат на едно многу тешко, лично прашање „За што најмногу жалите во животот?“. Погледнете ги овие искрени и емотивни одговори од овој инспиративен документарец, кој Камил и го посветила на својата мајка.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар