5 трикови за правење свеќи во итни ситуации

5 трикови за правење свеќи во итни ситуации

Ако ви снема струја, ќе ви требаат свеќи, но ако немате, не мора да седите во темно. Можете да си направите ако имате една од овие 5 работи: кашкавал, путер, туна, мрсни боички или портокал.

5 трикови за правење свеќи во итни ситуации

За фитилот дополнително ќе ви треба парче весник или памучна врвка, а во некои случаи нема ни да ви треба фитил. Звучи неверојатно?
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар