30 работи за кои не сте свесни дека и другите ги прават

Мислите дека сте многу чуден човек? Точно, сите ние сме чудни, а овие начини на однесување го потврдуваат тоа. 🙂

1. Кога одите на некое патување со автомобил, почнувате да мислите дека сите други луѓе во колите околу вас ви се придружници на патувањето. Исто така, чувствувате мала тага во моментот кога ќе излезете од автопатот.

30 работи за кои не сте свесни дека и другите ги прават

2. Потсвесно, сè уште мислите дека 90-тите беа пред 10 години.

30 работи за кои не сте свесни дека и другите ги прават

3. Веднаш штом ќе притиснете на копчето „испрати“ на имејл, се враќате да препрочитате што сте напишале.

30 работи за кои не сте свесни дека и другите ги прават

4. Попрво ќе одберете да се паркирате на некое полошо место, па макар и да треба повеќе да пешачите до дестинацијата, отколку да се стресувате барајќи го совршеното.

30 работи за кои не сте свесни дека и другите ги прават

5. Кога се туширате, правите корито со дланките, за да соберете што е можно поголема количина вода, која потоа ќе ја плеснете на дното од кадата.

30 работи за кои не сте свесни дека и другите ги прават

6. Долг телефонски разговор = непрекинато шетање низ целата куќа.

30 работи за кои не сте свесни дека и другите ги прават

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. bandolero Reply

    9. Се губите во мислите додека читате нешто, но не го забележувате тоа сè додека не поминете 3 страници и сфатите дека одамна сте престанале да обрнувате внимание.Па нели и тоа е поента на читањето,барем мене ми е така кога читам некој интересен крими роман

Остави коментар