30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

Постојат неколку изрази што можат точно да го опишат чувството што го доживувате кога ќе ја проверите вашата банкарска сметка на крајот на месецот. За среќа, постојат трикови што можеби ќе ви помогнат да ги преживеете последните денови од месецот.

1. Дегустирате бесплатни примероци во супермаркетот пред да ручате дома

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

2. Ги рециклирате остатоците од парчињата сапун за да направите нов сапун

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

3. Кога врне, го паркирате автомобилот надвор за да добиете бесплатно миење

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

4. Барате повеќе ќесички сос во рестораните за брза храна за да можете да ги однесете дома

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

5. Додавате вода во шампонот кога е при крај

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

6. Гледате видеа за сами да направите нешто што ви треба, наместо да го купите

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

7. Ги користите тестерите во продавниците за да се нашминкате бесплатно

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

8. Потоа, одите кај парфемите и таму ги користите тестерите

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

9. Одите во супермаркет само за да ги купите производите што се на акција тој ден

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

10. Измислувате нови рецепти за да ги употребите остатоците од храната што стојат во фрижидерот од минатата недела

30 работи што сите ги прават за да заштедат пари на крајот на месецот

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар