27 семејства чиј живот е полн со забава

Навистина е одлично да имате семејство кое создава забавна атмосфера полна со љубов. А ако секој член од семејството има смисла за хумор – уште подобро! Во продолжение погледнете 27 фотографии од семејства чии животи наликуваат на смешна телевизиска серија.

„Во 1980 година си ја заглавив главата во оградата. Наместо да ми помогнат, родителите ја направија оваа фотографија.“

27 семејства чиј живот е полн со забава

Мајката им помага на децата да поминат тешко ниво во Super Mario Land

27 семејства чиј живот е полн со забава

„Дедо ми не ѝ верува на новата правосмукалка-робот, па ја следи наоколу.“

27 семејства чиј живот е полн со забава

„Девојка ми секогаш заспива кога гледаме филм. Оваа вечер се обиде да ме измами.“

(4)27-semejstva-chij-zhivot-e-poln-so-zabava-kafepauza.mk

„Не оставајте го телефонот каде било.“

27 семејства чиј живот е полн со забава

„Баба ми пробува алкохол за прв пат, додека другата баба навива.“

27 семејства чиј живот е полн со забава

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар