26 нешта што луѓето не очекувале да ги видат за време на нивните патувања

Патувањето е искусување прекрасни емоции што странците ги споделуваат со нас, неверојатната природа и лудата фантазија на луѓето кои работат во областа на туризмот обидувајќи се да ја искриват вистината. Погледнете ги ситуациите со кои се соочиле овие луѓе на нивните навидум обични патувања.

1. Проблемите на Холанѓанец во Кина

26 нешта што луѓето не очекувале да ги видат за време на нивните патувања

2. „Собата во којашто бевме сместени имаше сауна, засолниште за бомбардирање и зандана. Внатре најдов и златна маска“

26 нешта што луѓето не очекувале да ги видат за време на нивните патувања

3. „Пријател кој никогаш се немаше качено на чамец одлучи дека е одлична идеја да си купи. Премногу се доближи до брегот, брановите го превртија и го уништи уште првата недела“

26 нешта што луѓето не очекувале да ги видат за време на нивните патувања

4. „Поминав 26 години на планетата и не знаев дека лосовите биле волку големи. Мислев дека се малку поголеми од елен“

26 нешта што луѓето не очекувале да ги видат за време на нивните патувања

5. Предмети конфискувани од патници на аеродром

26 нешта што луѓето не очекувале да ги видат за време на нивните патувања

6. „Прелетав 9.600 километри за да уживам во погледот од легендарниот автопат California State Route 1. Вредеше!“

26 нешта што луѓето не очекувале да ги видат за време на нивните патувања

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар