26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

9. Ако мислите дека гледате спирала, грешите

26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

10. И ова не е спирала

26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

11. Левото срце изгледа зелено, средното розово, но всушност и двете се сиви како третото

26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

12. Изгледа конвексно, но не е

26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

13. Изгледа како средината на цветот да свети

26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

14. Ова е обична шолја

26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

15. Кожата на девојчето изгледа розово на левата и жолто на десната слика, а всушност е иста и на двете

26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

16. Што гледате? Кинески храм? Оддалечете се од екранот и погледнете повторно

26 чудни оптички илузии што ќе го збунат вашиот мозок

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар