25 фотографии од двојници кои докажуваат дека „матриксот“ навистина постои

25 фотографии од двојници кои докажуваат дека „матриксот“ навистина постои

Дали ви имаат кажано дека личите на некој од сосема друг град или држава? Можеби пак вие сте сретнале некој кој личи на мајка ви кога имала 20 години? Колку чудно и да звучи, многу луѓе веруваат дека секоја личност има двојник. Овие фотографии ќе ве убедат во тоа.

1. Ова момче сигурно се исплашило кога неговиот одраз почнал да мрда

25 фотографии од двојници кои докажуваат дека „матриксот“ навистина постои

2. Замислете да чекате во ред веднаш до вашиот двојник

25 фотографии од двојници кои докажуваат дека „матриксот“ навистина постои

3. Очигледно имаат иста омилена продавница за облека

25 фотографии од двојници кои докажуваат дека „матриксот“ навистина постои

4. Како да им недостига каква било оригиналност

25 фотографии од двојници кои докажуваат дека „матриксот“ навистина постои

5. Што ќе направите ако двојникот на вашето момче се наоѓа во истиот ресторан?

25 фотографии од двојници кои докажуваат дека „матриксот“ навистина постои

6. Само затоа што работите со исти луѓе секој ден не значи дека треба да изгледате исто

25 фотографии од двојници кои докажуваат дека „матриксот“ навистина постои

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар