25 фасцинантни замоци кои ќе ве остават без зборови

25 фасцинантни замоци кои ќе ве остават без зборови

Ако добро размислите, ќе сфатите дека античкиот луксуз всушност бил многу практичен. Замоците не само што биле составени од претенциозни простории за живеење кои биле наменети за исклучително богатите, туку тие исто така служеле и како бариери и тврдини за време на големите војни. Фактот што овие неверојатни градби сè уште стојат е доказ за генијалноста зад архитектурата на оние кои се одговорни за нивниот дизајн. Погледнете ги наредниве 25 замоци кои ќе ве остават без зборови…

25 фасцинантни замоци кои ќе ве остават без зборови

Лихтенштајнски замок, Германија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар