23 работи кои секоја девојка треба да знае да ги прави пред да наполни 30 години

23 работи кои секоја девојка треба да знае да ги прави пред да наполни 30 години

Сега кога конечно станувате возрасна жена, треба да почнете и да се однесувате како таква. Да се биде возрасен човек значи дека не смеете постојано да ги барате вашите пријатели, родители или мајстори кога ќе наидете на некој проблем. Треба да научите да ги преземате работите во ваши раце. Погледнете ја следнава листа од 23 животни вештини кои треба да ги совладате пред целосно да влезете во светот на возрасните…

23 работи кои секоја девојка треба да знае да ги прави пред да наполни 30 години

1. Како да отидете на ручек сами.

2. Што да нарачате за пиење.

3. Но, и како да кажете „стоп“ пред да испиете премногу.

4. Како да флертувате со маж без да завршите во кревет со него.

5. Како да нанесувате маскара без да си брцнете во око.

6. И како да нанесувате кармин без огледало.

7. Како да приготвувате јајца на око, кајгана и омлет.

8. Како да се справите со дупната гума.

23 работи кои секоја девојка треба да знае да ги прави пред да наполни 30 години

9. Како да користите бормашина.

10. И да го усовршите паралелното паркирање.

11. Како да преговарате за некоја работна понуда.

12. Како самите да си ги плаќате сметките и даноците.

13. Како да сошиете копче.

14. Како да не се потресувате пред да одите на гинеколошки преглед.

15. И на депилација.

16. Или пред авионски лет.

23 работи кои секоја девојка треба да знае да ги прави пред да наполни 30 години

17. Како да се ослободите од токсичните пријатели.

18. И како да направите место во вашиот распоред за најдобриот пријател.

19. Како да престанете да се извинувате.

20. Како да побарате помош.

21. Како самите да си ги прегледате градите.

22. Како да знаете кога е време за спиење.

23. Како да се грижите за себе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар