23 мачки кои сакаат да престанете со работа кога им е време за гушкање

23 мачки кои сакаат да престанете со работа кога им е време за гушкање

Без разлика дали работите од дома или пак, само довршувате нешто што не сте успеале да го завршите во текот на работното време, доколку чувате мачка, големи се шансите таа да направи сè што е во нејзина моќ со цел да го добие своето редовно гушкање од ваша страна. Погледнете како тие се обидуваат постојано да го привлечат вашето внимание…

„Ако не го спуштиш пенкалото веднаш, ќе почнам да ја гризам твојата рака!“

„Ако не го спуштиш пенкалото веднаш, ќе почнам да ја гризам твојата рака!“

„Дали ти изгледа како да се шегувам?“

„Дали ти изгледа како да се шегувам?“

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар