20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

За добра фотографија не ви е потребен добар апарат, светло или визуелни ефекти. Добрата фотографија е резултат на способноста да се долови совршениот момент, да се види убавината од уникатна перспектива. И покрај тоа што гледаме илјадници фотографии секој ден, сепак постојат оние кои можат навистина да ви го привлечат вниманието. Погледнете некои од најдобрите фотографии за кои не е потребен Фотошоп.

1. Ноќта на вештерките наближува

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

2. Изгледа како удобно место

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

3. Светулки и долга експозиција

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

4. Словенска магла како одлична позадина

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

5. Дезените на природата

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

6. Амстердам од птичја перспектива

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

7. Јазик на мачка под микроскоп

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

8. Чадот изгледа како ребра

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

9. Летачки чамец

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

10. Вселенски бродови

20 неверојатни фотографии за кои не е потребен Фотошоп

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар