19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

Луѓето доживуваат различни емоции, но сè уште дебатираат дали животните можат да ги почувствуваат истите емоции. Сепак, луѓето што имаат домашни миленици и имаат можност да ги набљудуваат секој ден, знаат дека емоциите на животните се многу поживописни. Во продолжение погледнете ги овие фотографии што покажуваат колку може да бидат искрени животните.

1. „Мојата мачка инсистира да ја држам за шепата додека спие во скутот и никогаш не ме гребе.“

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

2. Долгогодишно пријателство

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

3. „Обично ми спие на вратот, но утрово заспа на мојата дланка и конечно ја видов како се насмевнува и се опушта.“

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

4. Премногу возбуден за прошетка

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

5. Очајна потреба за прегратка

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

6. „Мојот соработник не се придржува до препораките за социјално растојание.“

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

7. „Пред една недела одлучивме дека на Глен му треба помал брат. Мислам дека бевме во право.“

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

8. „Кога сум тажна, моите стаорци се тука за да ме утешат.“

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

9. „Медицинските сестри му дозволија на овој мачор да ја види својата сопственичка за Божиќ и тој го помина целиот ден во нејзиниот скут.“

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

10. „Ова се случува секој пат кога се чувствувам фрустрирано. Ова куче е како терапија.“

19 фотографии кои докажуваат дека и животните имаат чувства

За повеќе фотографии, продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар