18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

Честопати се вели дека минатото било подобро, но колку и да се убави тие сеќавања, мора да признаете дека имавте по неколку непријатности во текот на денот. Но, денес сето тоа е полесно благодарение на технологијата и на новите уреди. Во продолжение потсетете се на секојдневните ситуации што можеби веќе сте ги заборавиле.

1. Чекање ред за да зборувате по телефон

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

2. Изнајмување филмови во видео-продавница

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

3. Чекање да се емитува најновото музичко видео на ТВ

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

4. Треба да ги носите вашите ЦД-а насекаде

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

5. Кога ќе пропуштите епизода од вашето омилено шоу

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

6. Барање насоки во нови населби

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

7. Кога ќе се изгубите додека патувате

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

8. Кога ќе го заборавите вашиот паричник дома

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

9. Потребен ви е филм за да направите ограничен број слики

18 илустрации за секојдневните проблеми што сега припаѓаат во минатото

За повеќе илустрации продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар