15 приказни што докажуваат дека во светот сè уште има многу добрина

15 приказни што докажуваат дека во светот сè уште има многу добрина

Без разлика колку тврдиме дека во светот владее неправедноста, во него секогаш има место за добрина. Секој ден се случува нешто добро, и овие дела на сочувство и дарежливост не поминуваат незабележано. Погледнете ги овие 15 вистински приказни кои ќе ви докажат дека светот сепак е убаво место.

1. Во САД маж сакал да изврши самоубиство скокајќи од мост. 13 камиони се паркирале веднаш под мостот за да го спасат.

15 приказни што докажуваат дека во светот сè уште има многу добрина

2. Вработен во кинеска полициска станица ги храни кучињата кои учтиво чекаат во линија.

15 приказни што докажуваат дека во светот сè уште има многу добрина

3. Еден бездомник пронашол важни документи во корпа за отпадоци и успеал да му ги врати на сопственикот. Сопственикот на документите бил ограбен. Ако документите не му биле вратени, ќе му била откажана операцијата на срце.

15 приказни што докажуваат дека во светот сè уште има многу добрина

4. Кафетерија што им дава храна на оние коишто им треба.

15 приказни што докажуваат дека во светот сè уште има многу добрина

5. Голманот на Партизан Белград го смирува својот соиграч кој слушал расистички коментари од трибините цели 90 минути.

15 приказни што докажуваат дека во светот сè уште има многу добрина

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар