15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

Ако се прашувате зошто понекогаш сакате да ја „грицнете“ вашата мачката, го имаме одговорот. Понекогаш мачките се толку слатки, па не може да им одолеете. А, за нештата да бидат полоши, мачките понекогаш сакаат да спијат и седат во позиции во кои всушност личат на храна.

Ако сакате да дознаете што се случува кога ќе ги споите двете најдобри нешта во животот, како што се мачките и храната, погледнете ги овие фотографии кои ќе ве насмеат.

1. „Мојата мачка личи на печена кокошка.“

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

2. „На мачките не им се допаѓаат портокалите, но не и оваа.“

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

3. „Задникот на мојата мачка личи на ролничка со цимет!“

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

4. Едно од овие кивија е послатко од останатите

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

5. „Мачкасан“ – Пронајдете ја разликата:

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

6. „Топена моцарела“

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

7. „Бурито со мачка“

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

8. „Мојата мачка личи на онаа на од пакувањето со грицки за неа.“

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

9. „Тој личи на крофна со чоколадни трошки кога спие.“

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

10. На овој маче не му треба тостер за вафли за да личи на закуска

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

11. „Мојата мачка спиеше меѓу моите нозе и тогаш се случи тоа… Силно се изнасмеав.“

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

12. Печеното „маршмалоу“ никогаш не изгледало толку симпатично

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

13. Векна леб со путер што мјаука

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

14. Десертот се послужува

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

15. Кога личите на печен компир

15 мачки кои нè натераа да помислиме дека се храна

Можеби сакате да го запознаете Ернест, мачорот кој живее на фарма во Висконсин и сака да ги масира своите „крзнени пријатели“.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар