14 знаци дека предолго време сте сингл

14 знаци дека предолго време сте сингл

Едно време беше забавно – излегување до сабајле, одење на работа со подочници, врски за една вечер = врски без обврски… Ама кога ќе помине подолго време, работите малку се менуваат. И вие се менувате…

1. Вчера беше мрсно помеѓу чаршафите – изгубивте пола сендвич. Но, без грижа, заедно е со останатите.

1-14-znaci-deka-predolgo-vreme-ste-singl-kafepauza.mk

2. Вашите пријатели веќе не се ни преправаат дека бараат љубовен совет од вас.

2-14-znaci-deka-predolgo-vreme-ste-singl-kafepauza.mk

3. Немате поим како да флертувате. Дали намигнав? Дали тоа беше намигнување? А сега, успеав?

3-14-znaci-deka-predolgo-vreme-ste-singl-kafepauza.mk

4. Но, се гледате со некого на секои неколку месеци, па кога ќе ве праша мајка ви, можете слободно да ѝ кажете дека сте во врска.

4-14-znaci-deka-predolgo-vreme-ste-singl-kafepauza.mk

5. Знаете како е да не ја почувствувате топлината на туѓа човечка насмевка со денови.

5-14-znaci-deka-predolgo-vreme-ste-singl-kafepauza.mk

6. Се плескате по чело секојпат кога некој ќе ве праша: „А излегуваш ли? Пробуваш ли да најдеш некој?“

6-14-znaci-deka-predolgo-vreme-ste-singl-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар