13 начини на кои вашата мачка ви покажува дека ве сака - Part 2

13 начини на кои вашата мачка ви покажува дека ве сака

7. Тие се грижат за вас и не би ве оставиле да се изгладнувате. Бидете учтиви и грациозно прифатете го глушецот.

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

8. Вашите миленици се секогаш подготвени да ги галите. Но, никој друг нема право да го чепка тоа власесто стомаче.

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

9. Спиењето на вашата облека е послатко од сѐ и воопшто не е важно колку време ќе ви треба за да го отстраните крзното после тоа

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

10. Вашите мачки спијат со вас бидејќи сте им одлична перница – и сакани човечки суштества, секако

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

11. Лижењето на вашата рака не значи дека сакаат да ве научат на хигиена. Тие се обидуваат да ви ги покажат нивните нежни чувства.

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

12. Гризењето може да боли. Но, бидете силни и не грижете се, ова се случува при излив на прекумерни љубовни чувства.

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

13. Не ги карајте ако ве спречуваат во користењето на вашите лаптопи. Тие ве сакаат и копнеат за вашето внимание.

13 начини со кои вашата мачка покажува дека ве сака

Погледнете и како една талентирана артистка ги покажува мачките во вистинското светло.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар